• Svatba Marcebily

  Vypadalo to, že spolu stráví zbytek života, otec ji ale zaslíbil jinému. Mladou Mariu ovšem otcovo přání nezajímalo. Chtěla si žít po svém, ale hlavně po Siegfriedově boku. Bohužel, štěstí jim nepřálo. Přes co všechno se musela Marcebila přenést aby se stala vládkyní Krušných hor, tak jak ji známe dnes?

 • Muž z Medvědí skály

  Na neobvyklém místě poblíž Lesné stojí osobní vůz. Po několika dnech to místnímu hoteliérovi Antonínu Herzánovi už přijde zvláštní. Má nepříjemnou předtuchu a raději vše oznámí místní policii. Společně s informovanými turisty začíná pátrání. Zachrání muže z Medvědí skály?

 • Loupežník Štylplotr

  Území česko-německé hranice si oblíbil jistý loupežník Hans Nebelmörder. Zprvu páchal jen drobné krádeže, ale později ztratil veškerou morálku a byl stále neúnosnější. S jídlem roste chuť, ovšem jen dokud nepřijde příliš velké sousto. Kdo Hansovi jeho řádění zatrhl?

 • Měděná panna

  Každé půlstoletí se Měděná panna vydává z podzemí, aby oslovila mladého muže a byla osvobozena ze svého prokletí. Dokáže to mladík tentokrát, nebo bude pana muset čekat na jiného, odvážnějšího nápadníka?

 • Milenci z Hradu Borek

  Na místě dnešního Červeného hrádku kdysi vzplanula osudová láska mladého lesníka k urozené dámě. Šlechtična jeho lásku opětovala, přestože věděla, že je to u dvora nepatřičné. Mohli zamilovaní zůstat spolu?

 • Vodníkův zámek

  U rybníka Barbora žil kdysi mladý zámečnický tovaryš. Byl velice šikovný a rád by se stal mistrem. Ovšem schází mu peněz. Jaké příhody nakonec dají vzniknout tovaryšovu mistrovskému dílu?

 • Pomsta Marcebily

  “Zničit ho, vzít mu všechno, oplatit mu vše, co způsobil!! Udělám to, i kdyby mě to mělo stát život…Teď už mi na ničem nezáleží.” Zničená Marcebila hledá východisko ze svého bezmezného smutku a o nic menšího hněvu. Ví, že existuje jen jediná možnost, jak se jí může ulehčit. Pomstí se Marcebila?

 • Kravatova jeskyně

  V dobách třicetileté války žilo v českých zemích mnoho cizích vojáků. Jak si s nimi poradil statečný sedlák Kravat, který se nechtěl smířit s tím, že je musel živit?